Kika Banská Bystrica

Daňové priznanie 2018 online: Ako neurobiť chybu pri vypĺňaní

Ak ste zamestnaný, mali ste príjmy zo závislej činnosti alebo príjmy zo zahraničia a nepodáva za vás daňové priznanie váš zamestnávateľ, musíte si túto povinnosť splniť sami. Vyplnenie daňového priznania typu A je však pre mnohých ľudí strašiakom, a preto ho zveria radšej svojmu účtovníkovi. No nemusí to tak byť. Zvládnete to aj sami.

Aplikácia, ktorá prepočíta všetko za vás

V prípade, že sa rozhodnete vyplniť daňové priznanie 2018 online, webová aplikácia dohliadne na to, aby ste neurobili žiadnu chybu. Každá položka obsahuje užitočné vysvetlivky, ktoré vám pomôžu pri vypĺňaní vášho daňového priznania.

Nemusíte sa obávať ani toho, že by ste zadali nesprávny údaj do príslušného políčka – ak by takáto situácia predsa len nastala, aplikácia vás na chybu ihneď upozorní.

VYPNIŤ DAŇOVÉ PRIZNANIE ONLINE

Na správnosť výpočtu vášho daňového priznania za rok 2018 sa môžete spoľahnúť aj preto, že aplikácia je neustále aktualizovaná o nové legislatívne úpravy. Reaguje na všetky zmeny v odpočítateľných položkách, daňovom bonuse či výške limitov pre príjmy oslobodené od dane. Všetky údaje, ktoré do aplikácie vložíte, tak budú prepočítané správne a podľa platných daňových zákonov.

Zahraničné príjmy nie sú problém

Boli ste istý čas v zahraničí? Už si viac nemusíte lámať hlavu nad tým, ako započítať príjmy nadobudnuté mimo Slovenska. Aplikácia ráta aj takouto možnosťou a bude vám nápomocná pri vypĺňaní jednotlivých údajov (tuzemských aj zahraničných) krok za krokom.

Bezpečnosť údajov

Informácie o príjmoch sú bezpochyby citlivé údaje. Online daňové priznanie má výhodu práve v tom, že vaše dáta sú chránené pred akýmkoľvek zneužitím. A na rozdiel od situácie, kedy vám daňové priznanie realizuje účtovník, nemusíte ich zdieľať so žiadnou inou osobou.

Aplikácia dokonca umožňuje doplnenie osobných údajov až po skompletizovaní daňového priznania a až potom, ako vám bude doručené emailom.

Následne je k daňovému priznaniu potrebné priložiť:

  • potvrdenie o zdaniteľných príjmoch
  • potvrdenie o platbách do III. piliera (v prípade, že si v ňom sporíte na dôchodok)
  • rodné listy vašich detí

Daňové priznanie lacnejšie ako od účtovníka

Ak si vyplníte daňové priznanie 2018 online sami, nielenže ho budete mať hotové doslova za pár minút, ale aj ušetríte niekoľko desiatok eur. Poplatok za vyplnenie daňového priznania typu A je jednorazový a môžete ho uhradiť pohodlne online – zo svojho počítača alebo mobilného zariadenia cez Trust Pay.

Po zrealizovaní platby vám aplikácia automaticky odošle vaše daňové priznanie vo formáte .pdf do emailovej schránky.

Hľadané výrazy:

kika, kika bb, banska bystrica, obchodny dom, obchodne centrum, nabytok, obchod s nabytkom, najlacnejsi tovar, znackovy tovar, kancelaria, kuchyna, jedalen, spalna, obyvacka, seo optimalizacia, mobelix, jysk, decodom, mountfield, radvan park, zamestnanie

Copyright © 2018 - Kika Banská Bystrica - Všetko o prevádzke Kika v Banskej Bystrici

Mapa stránky